Címke: szaporodás

Rendezés
Gerinctelenek | 2022.Október 23.

Homoderus gladiator

Az utóbbi időben egy kicsit “bogaras” lettem, ezért szeretném bemutatni nektek ezt a csodálatosan szép afrikai szarvasbogarat.

Közepes nagyságú, a hím és a nőstény szarvasbogárra szembetűnő ivari kétalakúság jellemző, a hímek nagyobbak a nőstényeknél. A nőstények 32 mm, a hímek  35-58 mm körüli méretet érnek el.

Tovább
Magazin | 2019.November 20.

A telepes agámák átköltöztek Afrikából Floridába

Floridában a telepes agámákat nevezik még afrikai szivárványgyíknak, a városokban lehet látni őket sziklákon, falakon, járdákon, tetőkön és fákon.

Ezt a Floridában nem őshonos gyíkot először 1976-ban látták ott. A helyi hatóságok szerint az elterjedési területe azóta egyre nő. Ezek a gyíkok a nyugat-afrikai és a kelet-afrikai alfajokból származnak.

Tovább
Magazin | 2019.Április 24.

A legrövidebb életű négylábú egy kaméleon

A tojás védelmében eltöltött viszonylag hosszú idő után rövidke életet él.

Amerikai tudósok a szárazföldi gerincesek életciklusát vizsgálták, amikor felfedezték, hogy a Labord kaméleon (Furcifer labordi) él a legkevesebb ideig közülük.

A délnyugat madagaszkári erdőkben előforduló Labord kaméleon abban különleges, hogy rövidke életét úgy osztja be, hogy abból nyolc-kilenc hónapot tojásban tölt.

Tovább
Magazin | 2019.Április 21.

Egy nyugati háromujjú szkink tojással és elevenszüléssel is hozott utódokat a világra, egy fészekaljon belül

A tudósok szemtanúi voltak és első alkalommal dokumentálták az eseményt.

Általában az állatok a tojásrakással vagy elevenszüléssel szaporodnak, de egy ausztrál gyíkfajok ugyanabban a ciklusban mindkettővel képes. A Sydney Egyetem tudósai szemtanúi voltak, hogy egy nyugati háromujjú szkink (Chalcides striatus) először lerakott három tojást majd világra hozott egy újszülöttet, ez olyan esemény, amit nem láttak még korábban gerinces fajoknál.

Tovább
Kígyók | 2018.Október 23.

Disznóorrú sikló

A varangyok réme.

A disznóorrú sikló (lat.: Heterodon nasicus, eng.: western hognose snake) a nem mérges marású kígyófajok közé tartozik, a Colubridae  család tagja. A faj Észak-Amerikában őshonos.

Tovább
Gyíkok | 2018.Október 07.

Hispaniolai orrszarvú leguán

A hüllők rinocérosza!

A hispaniolai orrszarvú leguán (lat.: Cyclura cornuta, eng.: Rhinoceros iguana) a hüllők (Reptilia) osztályának pikkelyes hüllők (Squamata) rendjébe, ezen belül a gyíkok (Sauria vagy Lacertilia) alrendjébe, a leguánalakúak (Iguania) alrendágába és a leguánfélék (Iguanidae) családjába tartozó faj.

Tovább
Gyíkok | 2018.Szeptember 30.

Moloch, a Tüskés Ördög

Moloch horridus, nevét a rettenetes kánaáni istentől Moloch-tól kapra, a horridus jelentése tüskés vagy rettenetes.

A tüskés ördögöket széles körben hasonlították össze a Phrynosoma (Békagyík) fajokkal, észak-amerikai békagyík fajokkal. A tüskés ördögök és a Phrynosoma fajok példák egy konvergens evolúcióra, egy erősen páncélozott, lassan mozgó, testhőmérsékletet változtató, hangyász gyík csoport felé.

Tovább
Gondozás | 2018.Július 20.

Tüskésfarkú gyík

A legtöbb kifejlett egyed kb. 20 és 45 cm közötti,  az elsődleges kivétel az egyiptomi tüskésfarkú gyík (Uromastyx aegyptia), ami meghaladhatja a 75 cm-t is.

Uromastyx (Uromastyx sp.)

A tüskésfarkú gyík az agámafélék családjába tartozó gyík, ebbe a  családba tartozik a szakállas agáma, a galléros gyík és sok más ismert hüllő. A taxonómusok által hivatalosan legalább 18 faj elismert és még sok más alfaj és változat létezik.

Tovább
Gondozás | 2018.Július 16.

Az aligátor gyík bemutatása és tartása

Ezeknek a gyönyörű gyíkoknak a legszembetűnőbb tulajdonsága a színezetük.

Általában falakó aligátor gyíkként ismert vagy néha csak egyszerűen “abronia”, ami latin nevéből adódik, Abronia Arboreal. Az Abronia fajok általában lassan mozognak, de gyorsan le tudnak ugrani a talajra és sietősen visszavonulnak, ha fenyegetést éreznek.

Tovább
Gyíkok | 2018.Június 23.

Óriás tobzosfarkúgyík

Tolkien híres sárkánya, Smaug.

Az óriás tobzosfarkúgyík (lat.: Smaug Giganteus, Cordylus giganteus, eng.: giant girdled lizard,  giant dragon lizard, giant zonure, sungazer) a tobzosfarkúgyík-félék (Cordylidae) legnagyobb faja. 2011-ben kijelöltek számára egy új nemzetséget, mely Smaug névre hallgat és hét másik fajjal együtt átsorolták őket ide a Cordylus nemzetségből. Ennek alapja a Cordylidae család átfogó molekuláris törzsfejlődése.

Tovább
59 találat