Floridában a telepes agámákat nevezik még afrikai szivárványgyíknak, a városokban lehet látni őket sziklákon, falakon, járdákon, tetőkön és fákon.
Ezt a Floridában nem őshonos gyíkot először 1976-ban látták ott. A helyi hatóságok szerint az elterjedési területe azóta egyre nő. Ezek a gyíkok a nyugat-afrikai és a kelet-afrikai alfajokból származnak.
TovábbTanzánia kormánya bejelentette, hogy megóvja a trópusi erdőket.
Tanzánia kormánya bejelentette, hogy megóvja a trópusi erdőket, melyekben régóta elismert a nagy biodiverzitás értéke és számos veszélyeztetett főemlősnek és növénynek ad otthont.
TovábbŐk valószínűleg sosem hallották a „ne ébreszd fel az alvó oroszlánt” közmondást.
Csak egy dolog vonzz több legyet, mint a vadállatok… az olyan oroszlánok, melyek vadállatokat esznek.
TovábbA legtöbb kifejlett egyed kb. 20 és 45 cm közötti, az elsődleges kivétel az egyiptomi tüskésfarkú gyík (Uromastyx aegyptia), ami meghaladhatja a 75 cm-t is.
Uromastyx (Uromastyx sp.)
A tüskésfarkú gyík az agámafélék családjába tartozó gyík, ebbe a családba tartozik a szakállas agáma, a galléros gyík és sok más ismert hüllő. A taxonómusok által hivatalosan legalább 18 faj elismert és még sok más alfaj és változat létezik.
TovábbTolkien híres sárkánya, Smaug.
Az óriás tobzosfarkúgyík (lat.: Smaug Giganteus, Cordylus giganteus, eng.: giant girdled lizard, giant dragon lizard, giant zonure, sungazer) a tobzosfarkúgyík-félék (Cordylidae) legnagyobb faja. 2011-ben kijelöltek számára egy új nemzetséget, mely Smaug névre hallgat és hét másik fajjal együtt átsorolták őket ide a Cordylus nemzetségből. Ennek alapja a Cordylidae család átfogó molekuláris törzsfejlődése.
TovábbNemhiába nevezik szivárvány agámának is ezt a gyíkot.
Kiválóan alkalmazkodott a száraz környezethez. Ezek a gyíkok napközben is aktívak, kivéve a legforróbb órát, amikor még az árnyékos foltok is elérhetik a 37-38°C-ot. Mikor a hőmérő higanyszála ilyen magasra emelkedik, még ők is kénytelenek egy hűvösebb pihenőhelyet keresni.
Tovább